HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

GEÇMİŞTEN BUGÜNE

Yılmaz Hukuk Bürosu Avukat Engin Yaşar Yılmaz ile Avukat Ayşe Filiz Yılmaz tarafından, 1992 yılında, İstanbul, Beykoz, Paşabahçe’de kuruldu. 1992’den 2000’e kadar Paşabahçe’de hizmet veren Yılmaz Hukuk-Avukatlık Bürosu, 2000 yılında Beykoz Adliyesi’nin yanında bulunan Beykoz Kültür Merkezi’ne taşındı. Büyüyen ekibi, gelişen portföyü ve hedefleriyle doğru orantılı olarak 2010 yılında İstanbul, Beykoz, Kavacık’ta satın alınan 130 m2 bir ofise taşındı. İki yıl sonra daha geniş bir ofise ihtiyaç duyulduğu için halen bulunduğu 240 m2’lik ofis satın alınarak Yılmaz Hukuk Avukat ekibinin kullanımına sunuldu.

Kuruluşundan bu yana istikrarlı olarak büyümesine devam eden Yılmaz Hukuk Bürosu; avukat, stajyer avukat ve proje bazlı çözüm ortağı avukatlar ekibi ile müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bugüne kadar çok sayıda stajyer avukata deneyimlerini aktarmayı toplumsal sorumluluğunun bir parçası olarak gören Yılmaz Hukuk Bürosu, hukukun üstünlüğüne inanan, etik değerlerine bağlı, deneyimli ve vizyoner avukatlarıyla 24 yıldır hizmet vermeye devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

  • Hukukun üstünlüğüne ve avukatlık etik değerlerine bağlı kalarak, avukatlık işlerinde müvekkillerimizin çözüm ortağı olmak ve müvekkillerimizle kurduğumuz avukat – müvekkil ilişkisini sürdürülebilir kılmak.
  • Bir avukat ailesinin fertleri gibi karşılıklı saygı çerçevesinde güven duygusunun sağlamlaştığı bir ortamda uzun vadeli olarak bizimle çalışmak isteyen avukat arkadaşlarımızı Yılmaz Hukuk Bürosu çatısı altına almak.
  • Butik avukatlık esasından feragat etmeden avukat kadromuzu genişleterek Türkiye ve Dünya’daki önde avukatlık büroları arasında yer almak.

 

MİSYONUMUZ

  • Müvekkillerimizin avukatlıkla ilgili sorunlarına butik avukatlık çalışma usulüyle çözüm üretmek ve sorumluluk bilinci yüksek avukatlık anlayışı ile müvekkillerimizi ileride doğabilecek problemler hakkında önceden bilgilendirmek.
  • Müvekkillerimizin sorunlarını çözerken, avukatlık bilgilerimizin yanı sıra deneyimlerimizi de müvekkillerimizle paylaşarak, hukuki başarı ile birlikte, elde edilen sonuçtan müvekkillerimizin de maksimum memnuniyete ulaşmasını sağlamak.

 

TEMEL PRENSİPLERİMİZ

  • Avukatlık meslek ilkelerine uygun davranmak.
  • Hukukun üstünlüğü prensibini bir hayat felsefesi olarak kabul etmek, hukuka, hukukçuya ve avukatlık mesleğine saygıyı geliştirmek.
  • Gerek avukat ekibimizle gerekse müvekkillerimizle ve avukatlık mesleki faaliyetimiz nedeniyle iletişimde olduğumuz diğer kurumlar, kişiler, avukatlarla  profesyonel bir yaklaşımla çalışmak.